Az építőipar az elmúlt években igencsak érdekes változásokon ment keresztül, hiszen hol rengeteg volt a munka, hol alig akadt. Ez a szektor kifejezetten érzékeny a különféle gazdasági mutatók változásaira, hiszen ha valamilyen válság van, akkor általában lelassulnak vagy akár le is állnak az építkezések.
Ha pedig jó a gazdasági helyzet, akkor hirtelen mindenki fel akarja újítani a házát, újat épít vagy épp beruház valamibe, legyen az egy medence, egy lebetonozott kültéri edzőpark vagy egy oldalsó épület a telken.
Viszont bárhogy is tekintünk az építőiparra, ez is egy olyan üzletág, ahol a cégalapítás ügyvéd segítségével sokkal könnyebb, sőt nélküle szinte lehetetlen. Bizonyos esetekben ugyanis csak és kizárólag ügyvéd jelenlétében lehet hivatalos papírokat kiadni, aláírni vagy érvényesíteni.
Az építőipari vállalatokra is ugyanazok a szabályok vonatkoznak, amikor cégalapításról beszélünk. Tehát ők sem tudnak jogszerűen és törvényszerűen létrehozni egy vállalatot, ha nincs ügyvéd a különféle papírok beszerzése vagy aláírása során.
Mivel a jogi és a különféle adminisztratív ügyintézést az ügyvéd végzi el a cégalapítás során, Magyarországon jelenleg nem lehet vállalatot alapítani ügyvéd nélkül.
Az ügyvéd lesz ugyanis az a személy, aki tartja majd a kapcsolatot a cégbírósággal, hiszen ő adja majd be a cégbíróságra a cégalapítók által kitöltött hivatalos iratokat.
Továbbá azért is fontos az ügyvéd szerepe a cégalapításban, mert bármilyen kérdéssel lehet hozzá fordulni, ha nem vagyunk biztosak valamiben.
Feltehetünk neki számos kérdést például azzal kapcsolatban, hogy milyen módon lesz érdemes elnevezni a céget. Számos ötletet tud majd adni, illetve felhívja majd a figyelmünket arra is, hogy ha például olyan cégnevet szeretnénk választani, amely egy településnek a nevét tartalmazza, akkor arról engedélyt kell kérni a helyi önkormányzattól. Ezt például sokan nem tudják, és csak akkor jönnek rá, amikor már szinte az összes hivatalos papírt kitöltötték.
Tehát számos plusz munkát el lehet kerülni akkor, ha a cégalapítás ügyvéd segítségével történik. Valamint az ügyvéd azért is fontos ebben a folyamatban, mert így biztosak lehetünk abban, hogy nem fogunk olyan adminisztratív útvesztőkbe kerülni, amelyek lassítják a cégalapítás folyamatát.
Egy gyakorlott ügyvéd már fejből tudja, hogy milyen papírok kellenek a cégalapításhoz, illetve nyilván nem most fogja megnézni a térképen, hogy hogy tud eljutni a cégbíróságra.
Ha ezt mind egyedül próbálnánk megcsinálni, mindenféle ügyvédi segítség nélkül, akkor valószínű, hogy hosszú hónapokig vagy akár évekig is eltartana ez az egyébként néhány napos vagy hetes folyamat.
A fenti linken lévő Székhely Partner cég például rengeteget tud segíteni az ügyfeleinek abban, hogy a lehető legtöbb adminisztratív feladatot átvállalja az ügyféltől.
Ami nekem nagyon tetszik a fenti linken lévő Székhely Partner weboldalán az az, hogy ha például olyan ügyfél keresi fel őket, akinek nincs ügyvédje vagy könyvelője sem, akkor a Székhely Partner tud neki biztosítani ügyvédet is és könyvelőt is.
Ez azért egy szenzációs szolgáltatás, mert így egy helyen maradnak az adminisztratív feladatok. Azaz ha a Székhely Partnert választjuk, akkor a cégalapítás ügyvéd és könyvelő segítségével egyszerűen megvalósítható, hiszen az egész folyamat egy cégen belül marad.
Ami a legjobb, hogy nem lesznek rejtett költségek, hiszen lehet tőlük kérni külön árajánlatot akkor, ha nincs ügyvédünk, vagy könyvelőnk.